Planinarski izleti za vikend 11.07. i 12.07.2020!

RPS
DRAGI PLANINARI I LJUBITELJI PRIRODE!
U SUBOTU, 11.07.2020. god. Riječki planinarski savez organizira radnu akciju za PS Bitorajka na Bitoraju.
OKUPLJANJE je do 8.00 sati u pizzerii Furman u Vratima.
Kako bi se radovi mogli nastaviti potrebno je prenijeti nabavljeni materijal do skloništa a ako bude vremena obavili bi se i neki radovi u i oko skloništa.
Za dodatne informacije obratite se predsjedniku Komisije za obnovu PS Bitorajka – Damiru Konestri na: 098 338 005
RADUJEMO SE VAŠEM DOLASKU!

12.07. Štirovača – Šatorina (1622mnv)
Vodič: Žarko Fištrek
Polazak: autobusom u 6,30h s Jelačićeva trga
Staza: 5-6h hoda ne računajući pauze (ovisno o stazi za koju se vodič odluči pri povratku). Kondicijski srednje teška.
Oprema: prilagođena vremenskim uvjetima, dovoljno tekućine, hrana iz naprtnjače
Cijena: 80kn
Prijave: do 9.7.2020. uz obaveznu prijavu za ručak (ponuđeni)
Autobusom preko Krasnog stižemo u Štirovaču odakle lagana staza do vrha Šatorine pruža sikovite i upečatljive poglede na vrhove sjevernog Velebita, otoke: Rab, Lošinj, Pag, na kičmu Velebita, Dabarske kukove, cijelu Liku te masiv Kapele u G.kotaru. Šatorina je najviši vrh srednjeg Velebita, ali i jedan od njegovih najljepših vrhova.
Uspon i spust se mogu odraditi unutar 5 sati gore i dole po istoj ruti, sveukupno 14km.
Ovisno kako vodič odluči, možemo se vratiti polukružnom stazom preko primorske strane i skloništa Ograđenica. Spust ovom varijantom će dodati još cca 2 km i nekih sat vremena više. Mogu se formirati dvije grupe.
Treća grupa koja ne ide na Šatorinu (ako se formira), mogla bi uživati u šumi Štirovača hodom prema Mrkvištu ili po izboru.
Na povratku predah u hotelu “Degenija” Krasno, na 1000mnv. Uz njega se nalazi zavjetno Svetište Majke Božje Krasnarske. Ako niste bili, pogled s tog mjesta ostavit će vas bez daha.
Nudi se kompletan jelovnik (juha, meso,prilozi,kolač) za vrlo povoljnu cijenu od 55kn. Provjereno dobro.

12.07. Mudna dol i Fratar
Mjesto polaska: Delta
Težina: tehnički zahtjevna staza (sajle i klinovi)
Trajanje: oko 7-8 sati hoda
Okupljanje je na parkiralištu Delta sa kojeg ćemo se automobilima uputiti prema Podkilavcu.Molimo sve članove koji imaju auto da u njemu dođu na Deltu, gdje će se popuniti potreban broj vozila.
Uspon kroz Mudnu dol je, kako tehnički tako i kondicijski, zahtjevan.
Cilj nam je osvojiti vrh Fratar 1353 m.
Ručak i odmor će biti u pl. domu Hahlići.
Hrana i voda iz ruksaka, opcija ručak u domu.
Povratak: u popodnevnim satima
Cijena: 15 kn vozaču.
Prijave: u tajništvu Društva do 07.07.2020.
Oprema: Osnovna planinarska oprema prilagođena godišnjem dobu. Kaciga obavezna, karabiner sa maticom i zamka/traka 120 cm poželjni.
Napomena: Potrebna dobra kondicija i spretnost. Kod prijave napomenite ako dolazite autom.
Vodiči: Marko Perković

12. 07. Pl. dom Lisina – Lisina – Šija – Vodička Griža – Pl. dom Lisina