Kategorija: Informacije

Poziv na izlet – PD TUHOBIĆ – 14. i 15. 7. 2018. – MARMOLADA

Dragi prijatelji,

tradicionalno PD Tuhobić svake godine organizira jedan dvodnevni izlet u talijanske Dolomite.
Ove godine odlazimo na Marmoladu, s dvije grupe – jednom koja će do vrha P. Penia doći feratom i druge koja će do P. Rocca (niži vrh) doći žičarom, uz posjet muzeju i pješačenje po vojnim fortifikacijama na 2900 metara.
Pobliže u popratnom PDF-u.
Molio bih vas da upoznate vaše članove,ako ima zainteresiranih za takav izlet, s našim izletom, a bilo bi nam drago i ukoliko biste se javili i vi, naravno.
Zahvaljujem na pomoći u realizaciji izleta.

RASPIS IZLETA ZA SLANJE DRUŠTVIMA

Poziv na izlet – PD DUGA – 22.6.2018.-29.6.2018. Kosovo-Albanija Tour 2018.

Vodič:   

Dorica Kaličanec (098/431 986  doricakalicanec@gmail.com) i lokalni vodiči

Polazak: autobusom s Jelačićevog trga 21.6.2018. u 22h

Prijave: vodiču ili tajnici PD Duga (099/291 7390 ili na info@pd-duga.hr). Kod prijave uplatiti 1.400kn na ime prijevoza

Oprema: uobičajena planinarska za sve vremenske uvjete, mobitel, obavezna putovnica.

Opis:

 KOSOVO-ALBANIJA  TOUR 2018”

22.06.2018 – 29.06.2018   

Datum Aktivnosti Smještaj
Dan 1

22.06.2018

Petak

 

Prishtina: Upoznavanje vodiča – Smještaj u hotelu – Mauzolej Sultana MurataI (prijevoz) – Monument na Gazimestanu –

Ulpiana arheološke iskopine – Nacionalna Biblioteka Kosova “Pjetër Bogdani” – Katedrala Majka Tereza – Đamija Sultan Mehmet Fatih – Muzej Kosova – Ethnološki Muzej-Emin Gjiku –

Večera – Poslije večere piće, informacije o programu i upoznavanje Albanskih vodiča

Vožnja: Prishtina-Gazimestan  ↔ 22 km / 0.30 h

 

Smještaj Prishtina

 

 

Dan 2

23.06.2018

Subota

 

Luboten – Planiarenje:  Doručak – Pećina Gadime – Bulica (4×4 prijevoz) – Planinarenje: Luboten-Brezovica – Transport iz Brezovice za Prizren – Smještaj u hotelu – Večera

Vožnja: Prishtina -Bulica-Brezovica – Prizren → 175 km/3 h

Smještaj

Prizren

Dan 3

24.06.2018

Nedjelja

 

 

Obilasci:  Doručak – Vinski podrumi:  Rahovec – Bodrumi i Vjetër ili Stone Castle – Prizren: Kuća Albanske Lige – Khalwati Tekke – Kameni most I Shadervan -Đamija Sinan Pasha –Tvrđava –

Večera

Vožnja:Prizren- Rahovec  ↔ 60  km / 1 h

Smještaj

Prizren

Dan 4

25.06.2018

Ponedjeljak

 

Pashtrik – Planinarenje: Doručak – Prijevoz do Planeja – Planinarenja na Pashtrik  – Grob Sari Saltika – Povratak u Prizren –

Večera

Vožnja:Prizren- Planeja  ↔ 36  km / 1 h

Smještaj

Prizren

 

Dan 5

26.06.2018

Utorak

 

Obilasci  (Vodeni dan): Doručak – Polazak iz Prizrena – Vodopadi Mirusha – Vodopadi Bijelog  Drima I Pećina Sleeping Beauty – Ručak u Radavc – Posjet Peći I Pećkoj Patrijaršiji – Polazak za Valbonu – večera

Vožnja: Prizren-Mirusha-Radavc-Peja-Valbona → 175 km/3 h

 

Smještaj  Valbona

(Sjeverna Albanija)

Dan 6

27.06.2018

Srijeda

Valbona Planinarenje (Regja starog  Albanskog Plemena Krasniqi): Doručak – Prijevoz do starog sela Rragami – Valbona Pass – Gjeçaj – Theth – Večera Smještaj  Theth

(Sjeverna Albanija)

 

Dan 7

28.06.2018

Četvrtak  

Theth Planinarenje (Region starog  Albanskog Plemena Shala)

Doručak – Prijevoz do Ndërlysa – Ndërlysa Bathtubs – Blue Eye u Kaprre (Ndërlysë) – Grunas Canjon  – Grunas Vodopad – Polazak iz Theth za Shkoder 

Vožnja; Theth-Qafa e T’thores-Shkoder → 78 km / 3 h

Smještaj  Shkodër

(Sjeverna Albanija)

Dan 8

29.06.2018

Petak

Polazak iz Shkoder, poslijue doručka  – I povratak u  Hrvatsku

Crna Gora- Htvatska

 

 

CIJENA:
 

Akontacija kod prijave:

 

1.400.00 KN  

 

Smještaj i prehrana (7 polupnsiona):

 

    350,00

 

Ostali troškovi (dva albanska vodiča 24/7, lokalni prijevozi,…..):

 

       95,00

 

 

PD Transverzalac – izleti za ožujak 2018.

PLANINARSKO DRUŠTVO

TRANSVERZALAC

RIJEKA

 

PLANINARSKO DRUŠTVO TRANSVERZALAC ORGANIZIRA I VODI PLANINARSKU SEKCIJU MATICE UMIROVLJENIKA RIJEKE NA PLANINARSKE ŠETNICE

 

PROGRAM PLANINARSKIH ŠETNICA ZA MJESEC OŽUJAK 2018.

 

SUBOTA 3.3.2018.

STUDENA – JELENJE

POLAZAK S DELTE U 9:00 SATI,  AUTOBUSNA LINIJA 20, ZONA 3.

POVRATAK PO DOGOVORU U POSLIJEPODNEVNIM SATIMA

STAZA NIJE ZAHTJEVNA

VODIČI VOJO PODGORAC I JOVO PANTOŠ

 

SUBOTA 10.3.2018.

KASTAV – LISINA

POLAZAK S DELTE U 8:30 SATI, AUTOBUSNA LINIJA 18 B, ZONA 3.

POVRATAK PO DOGOVORU U POSLIJEPODNEVNIM SATIMA

STAZA JE MALO ZAHTJEVNA

VODIČI ŽELJKO KOKOTOVIĆ, VOJO PODGORAC I JOVO PANTOŠ

 

SUBOTA 17.3.2018.

HRELJIN – BAKARAC

POLAZAK S DELTE U 9:00 SATI, AUTOBUSNA LINIJA 26, ZONA 4.

POVRATAK PO DOGOVORU U POSLIJEPODNEVNIM SATIMA

STAZA JE MALO ZAHTJEVNA

VODIČI ŽELJKO KOKOTOVIĆ, VOJO PODGORAC I JOVO PANTOŠ

 

NEDJELJA 25.3.2018.

UČKA – POKLON (STAZA PO DOGOVORU)

POLAZAK S TRGA BANA JELAČIĆA U 9:00 SATI,  AUTOBUSNA LINIJA 32, ZONA 4.

POVRATAK S UČKE U 15:45 SATI

STAZA JE MALO ZAHTJEVNA

VODIČI ŽELJKO KOKOTOVIĆ, VOJO PODGORAC I JOVO PANTOŠ

 

 

 

Informacije na mob: predsjednik društva Mićo Pantoš 091/573-1475

Vodiči: Željko Kokotović 091/894-1869   Vojo Podgorac 091/520-6070 

 Jovo Pantoš  091/543-3509

Moguće su izmjene u programu koje će se po potrebi naknadno objaviti.

U slučaju lošeg vremena, izlet se odgađa.

Preporuča se prikladna planinarska oprema. Sudionici izleta idu na vlastitu odgovornost.

 

UPRAVA DRUŠTVA

Riječki planinarski savez © 2014 Frontier Theme