Planinarski izleti za vikend 13.06. i 14.06.2020!

PD DUGA
14.06. 2. Pohod na Snježnik – HPD Platak
Vodiči: HPD Platak
Polazak iz Rijeke: autobusom u 8,30h s Jelačićevog trga ili osobnim prijevozom
Okupljanje sudionika je do 10.00 sati ispred Malog doma Platak (Planinarski dom „Sušak“), gdje će se vršiti evidencija sudionika pohoda i uz kotizaciju od 10,00 Kn dobiti kontrolni listić pohoda.
Start pohoda je u 10:00 sati.
Oprema: prilagođena vremenskim uvjetima
Cijena prijevoza autobusom: 60kn
Prijave: do 10.06, ako idete org.prijevozom kako bismo rezervirali mjesta u busu organizatora
Opis:
Trasa pohoda je uz uobičajene planinarske oznake sa visinskom razlikom od 390 mnv i prolazi se za 3-4 sata laganog hoda. Potrebna je standardna planinarska kondicija i oprema. Na pohodu hrana i piće iz vlastitog ruksaka.
Cilj pohoda je Planinarski dom „Sušak“, gdje će biti ovjera dnevnika pohoda. Ovjera dnevnika je do 16.00 sati.
Završetak pohoda je u 17.00 sati. Povratak autobusa za Rijeku je u 18.00h.
Prije i nakon pohoda možete kupiti obilaznice našeg Društva i to: „Put masline“, „Staza Branka Lončara“, „Snježnik-Snežnik“ i „Platkovih 70 godina“.
Pohod je predviđen za članove planinarskih društava uz pridržavanje uputa naših planinarskih vodiča, te poštivanja planinarske etike. Pohod je na vlastitu odgovornost učesnika. U ugostiteljskom dijelu Malog doma moguće je kupiti hranu i piće.
Povjerenik za pohod i obilaznice je Jadranka Bistričić (+385 91 722 9799)

PD KAMENJAK
14.06. Premužićevom od Baških Oštarija do Ravnog Dabra
Polazak: u 7.00 h
Mjesto polaska: parkiralište Delta
Težina: lagana staza
Trajanje: oko pet sati hoda
Opis:
Molimo sve članove koji imaju auto da na Deltu dođu autom i spremni za vožnju.Poželjno je da se članovi unaprijed međusobno dogovore i da na Deltu dođu u popunjenim autima.Vodič će na Delti nastojati smjestiti neraspoređene članove u aute.
Nakon vožnje do Karlobaga uspinjemo se cestom prema Gospiću do Baških Oštarija.Tu ćemo pričekati da vozači prebace aute do Dabarske kose, gdje završava današnje planinarenje.
Posjetit ćemo manje poznati dio Premužićeve staze i usput se popeti na Butinovaču (1127 m). Slijedi spust u Ravni Dabar i odmor u domu. Teža grupa može se tada popeti i na obližnji kuk Čelinu.
Skoro sve današnje staze obnovili su prošle godine markacisti PD Kamenjak u sklopu projekta HGSS Gospić “Sigurne šume Srednjega Velebita”.
Pred kraj izleta bit će prilike i za morsko osvježenje na plaži Tatinja u blizini Karlobaga.
Prijevoz: osobna vozila
Povratak: uvečer
Cijena: 80 kn, plaća se kod prijave na račun ili u tajništvu
Prijave: u tajništvu Društva do 09.06.2020.
Oprema: osnovna planinarska oprema, 2 litre vode, kupaći kostim…
Napomena: Prijave uz uplatu 80 kn na račun ili u tajništvu.Molimo sve vozače da kod prijave navedu koliko članova mogu povesti u autu. Molimo članove da poštuju epidemiološke mjere i savjete stožera CZ.
Vodiči: Boris Kurilić, 091 786 4535

HPD PLATAK
14.06. 2. Pohod na Snježnik
Pohod će se održati 14. lipnja 2020. godine (nedjelja)
Poseban autobus za Platak kreće sa Jelačić trga (Rijeka) u 08.30 sati. Cijena: 60,00 Kn.
Okupljanje sudionika je do 10.00 sati ispred Malog doma Platak (Planinarski dom „Sušak”), gdje će se vršiti evidencija sudionika pohoda i uz kotizaciju od 10,00 Kn dobiti kontrolni listić pohoda. Polazak na pohod je u 10:00 sati.
Trasa pohoda je uz uobičajene planinarske oznake sa visinskom razlikom od 390 m i prolazi se za 3-4 sata laganog hoda. Potrebna je standardna planinarska kondicija i oprema. Na pohodu hrana i piće iz vlastitog ruksaka. Cilj pohoda je Planinarski dom „Sušak”, gdje će biti ovjera dnevnika pohoda. Ovjera dnevnika je do 16.00 sati.
Završetak pohoda je u 17.00 sati. Povratak autobusa za Rijeku je u 18.00 sati. Prije i nakon pohoda možete kupiti obilaznice našeg Društva i to: „Put masline”, „Staza Branka Lončara”, „Snježnik-Snežnik” i „Platkovih 70 godina”. Pohod je predviden za članove planinarskih društava uz pridržavanje uputa naših planinarskih vodiča, te poštivanja planinarske etike. Pohod je na vlastitu odgovornost učesnika. U ugostiteljskom dijelu Malog doma moguće je kupiti hranu i piće. Povjerenik za pohod i obilaznice je Jadranka Bistričić (+385 91 722 9799)

PD PLJUSAK
/

TRANSVERZALAC RIJEKA
/

PD TUHOBIĆ
/

HPD UČKA
/

Ažurirano 12. lipnja 2020 — 12:04
Riječki planinarski savez © 2019 Frontier Theme