Planinarski izleti za vikend 09.11. i 10.11.2019!

09. i 10.11.2019. Martinje (Daruvar)
Organizator: PD Duga – osoba za organizaciju ovog izleta po odluci Upravog odbora od 6.5.2019. – Nada Sirnik 091/789 49 66
Polazak: u 6,00 sati s Jelačićevog trga
Povratak: predviđen je polazak iz Daruvara oko 17 h – u Rijeci oko 22/22,30 Cijena: ukupno 450,00 kn + cijena ručka i/ili degustacije
(noćenje s doručkom i boravišnom pristojbom 221,00 kn + svečana večera uz martinjski program 70,00 kn + 155,00 kn prijevoz)
OPIS:
Subota:
Polazak iz Rijeke prema Daruvaru i dolazak u Daruvar oko 10,00 sati.
Pridružujemo se programu Martinjsko druženje na trgu Kralja Tomislava u organizaciji Grada Daruvara i TZ Daruvar-Papuk (prodajno degustacijski sajam domaćih proizvoda uz gastro ponudu i tamburaše).
Oko 11,00 sati tradicionalna ceremonija krštenja mošta uz prigodan kulturno-umjetnički program.
Nakon programa oko 14-15,00 sati smještaj u hotelu Termal *** u dvo i trokrevetne sobe u sklopu Daruvarskih toplica, te slobodno vrijeme za neograničeno korištenje termalnih bazena (ulaz slobodan, uračunat u cijenu smještaja).
U 20,00 sati svečana martinjska večera u restorana Terasa u sklopu Daruvarskih toplica uz prigodan meni (teleća šarena juha, martinjska sarma od puretine s aromatičnim vinom, mirisna palenta, njoki sa crvenim kupusom i doboš torta), te živa muzika. Cijena večere 70,00 kn. Piće se posebno naplaćuje.
Nedjelja:
Od 7,30-8,30 doručak.
Nakon doručka, oko 9,00 sati napuštamo hotel i pridružujemo se vodičima PD „Petrova gora” koji nas vode na Petrov vrh (staza po odabiru lokalnih vodiča).
Hodanja do doma Petrov vrh cca 2,30 – 3 sata. Od doma do Petrovog vrha je cca 20-tak min. hoda.
Nakon odmora polazak u OPG Kovačević gdje nas očekuje ručak (juha, bečki svinjski odrezak, pečeni krumpir s povrćem, mješana salata, kruh) po cijeni od 40,00 kn.
Desert štrudla, cijena 10,00 kn.
OPG Kovačević se bavi proizvodnjom grožđa i vina kroz 5 generacija, te se bave i agroturizmom. Mogu nam organizirat degustaciju vina (3vrste – 24 kune ili 4 vrste 30 kuna), odnosno degustaciju vina i sira (3 vrste vina i 3 vrste sira – 37 kuna ili 4 vrste vina i 4 vrste sira – 49 kuna). Za degustaciju mora biti grupa od minimalno 15 osoba.
Mogućnost kupovine vina (butelje od 30-50 kn, rinfuzo litra od 30-50 kn).

10.11. Martinje u Istri
Trajanje: oko 5- 6 sati hoda
Poslije okupljanja na Delti u 7 sati idemo do Pazina. Na dnevnom redu je upoznavanje središnjeg dijela Istre.
Iz Pazina krećemo na kružnu stazu koja nas vodi preko Berma do Čerišnjevice na Bane i Dušane natrag u Pazin.
Staza je lagana, ali ćemo se kasnije ipak odmoriti u nekoj lokalnoj konobi.
Cijena: 40 kn (plaća se direktno vozaču)
Prijave: u tajništvu Društva do 05.11.2019.
Oprema: Osnovna planinarska oprema. Gamaše obavezne, jer tko je vidio Istru bez blata…
Napomena: Molimo sve koji imaju auto da u njemu dođu na Deltu, gdje će se popuniti potreban broj automobila. Također kod prijave naznačite ako ćete voziti.
Vodiči: Igor Korlević i Žarko Fištrek

Nedjelja, 10.11. Veliki Badin – Ušesa Istre
Polazak od Decathlona autima u 08,00. Atraktivan izlet usklađen s vremenskim uvjetima i kratkoćom dana.
Mob. 091 765 52 00

09.11. Drvenik – Konculova glavica – Lič
Polazak sa željezničkog kolodvora u 7:25 sati.
Povratak iz Liča u 17:32 sati.
Staza je malo zahtjevna.
Vodiči: Vojo Podgorac i Jovo Pantoš

10.11. MEDVIĐAK 1027 mnv i KOBILJAK 1119 mnv, kontrolne točke HPO
POLAZAK je u 08,00 sati sa DELTE, a PRIJEVOZ je osobnim automobilima
POVRATAK u Rijeku je prema dogovoru
TEŽINA STAZE: srednje teška staza, vrijeme hoda oko 5-6 sati Uspon na Medviđak nije težak ali je strm i zadnjih 15 min uspona treba koristiti ruke.Spust sa Kobiljaka je strm i zamoran
HRANA: iz ruksaka
VODIČI: HPD Učka
OPREMA: Osnovna planinarska oprema primjerena vremenskim prilikama, dovoljno tekućine, važeća planinarska i zdravstvena iskaznica
Medviđak (1027m) – je vrh na granici Gorskog kotara i Primorja. Uzdigao se na gornjem rubu strme padine koja se spušta prema Vinodolu. Vrh Medviđaka je kamenita glava stožastog oblika, dobro uočljiva s morske strane i iz Gorskog kotara. Sjeverna mu je strana pokrivena šumom, a južna gola i izložena suncu. S vrha se pružaju lijepi vidici na ostale vrhove Gorskog Kotara kao i na priobalje i otoke Kvarnerskog zaljeva.
Kobiljak (1119 m) je kameniti greben obrastao šumom iz koje izvire nekoliko vrhova viših od tisuću metara. Uzdiže se nad južnim rubom Lič polja na razmeđi Gorskog kotara i Primorja. S vrha Veliki Kobiljak pruža se predivan pogled na Lič polje i unutrašnjost Gorskog kotara

Ažurirano 8. studenoga 2019. — 19:35